Den koní 2019

Tak jako každý rok, tak i v letošním roce Akademický jezdecký klub ČZU v Praze pořádal Den koní, a to třetí červnovou sobotu. Tato akce, která si klade za cíl popularizaci koní a jezdeckého sportu, je pořádána po celé republice.

Program suchdolského Dne koní nabídl divákům zajímavou podívanou. Současně probíhal také Den otevřených dveří, kdy všichni příchozí byli seznámeni s provozem jezdeckého centra, s jeho rozvojem, s koňmi a děti se mohly svézt na malých koních.

Vlastní program byl zahájen krátce po poledni předvedením a představením všech koní na ruce, od skupiny českých teplokrevníků, přes slovenského teplokrevníka, anglického plnokrevníka, haflingy až po početnou skupinu huculů.

Poté se na jízdárně střídali tito koně v nejrůznějších ukázkách výcviku a scénkách v podání členů Akademického jezdeckého klubu.
Celá akce byla prokládána již zmíněným populárním svezením dětí na koních, pro mnohé to byla výjimečná možnost, jak se dostat do kontaktu s živým koněm. A možná právě tak vzniká láska na celý život.

Více fotografií naleznete ZDE.

Foto: Tereza Javůrková